„Už jsme se vrhli do příprav na tuto zimu. Kontrolujeme funkčnost všech zařízení. Údržba na vlecích je již hotova,“ říká ředitel Ski areálu Mosty u Jablunkova Alois Martynek. Návštěvníci tohoto nejrychleji se rozvíjejícího střediska v Beskydech budou mít tuto lyžařskou sezonu větší jistotu, že si užijí lyžování i když třeba nenapadne sníh. „Ke stávajícím sedmi jsme koupili další tři nová sněžná děla, která budou pracovat v automatickém systému. To znamená, že kvalita výroby sněhu bude řízena počítačem. Tím se ještě zkvalitní a urychlí zasněžení kopce,“ dodává Martynek.

Martynek připomíná, že investice do zasněžení se vyplatila už vloni. V mosteckém Ski areálu se minulou sezonu lyžovalo plných 120 dní, přestože byla zima nejvíce skoupá na sníh. První lyžaři si v Mostech užili zimních radovánek již 18. listopadu a na sjezdovce bylo živo ještě na konci března, kdy už nikde v Beskydech nebyl dostatek sněhu.

Po loňském úspěchu, kdy ranní víkendová škola pro děti byla mezi rodiči velmi oblíbená, bude opět k dispozici lyžařská školka a zdokonalovací kurzy pro děti. Zdokonalovací kurzy bereme jako mezistupeň před rozhodnutím dítěte třeba zkusit závodně lyžovat. „Děti se zdokonalují v lyžování pod dohledem instruktorů ráno, když ještě není svah otevřený pro veřejnost. Malí lyžaři i jejich rodiče mají celé dvě hodiny sjezdovku jen pro sebe. Chce si to jen přivstat a být u šlepru v sedm ráno,“ dodává Vanda Martynková, která má v areálu na starosti nabídku atrakcí.

Ski areál také nově nabízí organizaci lyžařského výcviku na klíč včetně ubytování a dopravy do areálu. Stále častěji se pro společné lyžování a soutěže rozhodují celé firmy.
(dh)