Zoufalství klientů realitní kanceláře Rekin, po které se v minulém týdnu jako by slehla zem, nadále přetrvává. V tom, co se s ní stalo, zatím nemá jasno ani policie, mnozí zaměstnanci zavřené firmy či Asociace realitních kanceláří (ARK) ČR.

Desítky podvedených lidí, kteří za nedokončené transakce při nákupu, prodeji či výměně svých nemovitostí dosud nedostali vyplaceny miliony korun, podávají další a další trestní oznámení či se obracejí na právníky. Zda se svých nemalých částek dočkají, je stále ve hvězdách. Pobočky Rekinu v celém kraji zůstávají dál zavřené. Mobilní telefon šéfové společnosti Silvie Pešátové je hluchý.

„Stále nic nevím. Obracejí se na mě i klienti a říkám jim totéž. Doufám, že příští týden bude jasno, ale fakt stále nic nevím,“ sdělila v pátek 12. prosince Deníku jedna ze zaměstnankyň realitní kanceláře Rekin, která si nepřeje zveřejňovat své jméno. Její odpověď na naše dotazy už poněkolikáté vyzněla do ztracena.

Podle Miroslava Pecha z tiskového oddělení severomoravských policistů bylo zatím na Rekin podáno pětadvacet trestních oznámení. Celková škoda se zatím upřesňuje, ale je jasné, že se bude pohybovat v řádech několika milionů korun. „Bylo zajištěno veškeré účetnictví firmy, které se nyní analyzuje. Případ řešíme jako trestný čin zpronevěry. Stíhání konkrétní osoby zatím nebylo zahájeno,“ uvedl Pech.

Generální sekretář ARK Jan Borůvka k případu řekl, že už byl podán návrh na vyloučení Rekinu z asociace. Konkrétní informace o původech problému ale rovněž nemá. „Snažíme se je kontaktovat, ale jejich telefony stále mlčí. Pro poškozené klienty jsme vyvěsili na naše internetové stránky rady, jak postupovat. Připravujeme pro ně také další bezplatný servis,“ vyjádřil se Jan Borůvka s tím, že věří, že se situace brzy vyjasní.