Letos již otevřela nebo chystá otevřít deset poboček v Čechách a čtyři na Moravě, do tří let chce celkový počet kanceláří zdvojnásobit na 45. Firma s desetiletou tradicí se chce stát jedničkou na realitním trhu v Česku a počítá s rozšířením také na Slovensko, řekla dnes mluvčí společnosti Regina Szpyrcová.

"Hlavním důvodem není jen zvyšování prestiže a obratu firmy, ale především snaha poskytnout služby v každém regionu republiky, čehož zatím žádná realitní společnost u nás nedosáhla," upřesnil obchodní ředitel Michal Pitucha.

Vedení firmy počítá také s multiplikačním efektem pro jednotlivé pobočky. Firma loni zvýšila obrat přes 35 procent na 100 milionů korun. Letos by měl obrat růst o dalších 50 milionů korun.

Odborníci očekávají v příštích letech další zvyšování cen nemovitostí a jejich srovnávání s Evropskou unií, vývoj se však zřejmě bude v jednotlivých regionech lišit. "Především ve velkých městech, kde došlo v minulých letech k výraznému zvýšení cen nemovitostí a zvláště starých panelových bytů, bude tempo růstu stagnovat," řekl Pitucha.

Naopak na severu Moravy podle něj porostou ceny rychleji, zejména díky atraktivitě regionu pro zahraniční investory a velkému vlivu lepšící se dopravní dostupnosti a infrastruktury.

Realitní kancelář Sting se základním kapitálem 100.000 korun vlastní třinecký podnikatel Martin Zaremba. Ovládá také několik dalších firem, například STING Development nebo STING Invest. Zarembova skupina se v posledních dvou letech soustřeďuje také na developerskou činnost, podílí se například na vzniku nového bydlení v Lešanech u Prahy, Mikulově, Napajedlech, Mohelnici a Bystřici nad Olší.