„Klienti zmíněné realitní kanceláře nemají momentálně jinou možnost než se domáhat svých nároků právní cestou, a to individuálně. Nést finanční náklady na právní pomoc by pro ně bylo jistě nepříjemné. Navíc v situaci, kdy mnozí klienti mají v realitní kanceláři Rekin blokované peníze. Tak jsme se rozhodli, že jim pomůžeme. Našli jsme partnera, který nabízí opravdu vstřícné podmínky,“ uvedl generální sekretář ARK ČR Jan Borůvka.

Podle něj se řada klientů Rekinu dostala do nepříjemné a složité situace. „Proto jsme se snažili najít nějakou cestu, jak jim pomoci. Kolik klienti Rekinu díky advokátovi a naší asociaci ušetří, to se nedá předem odhadnout. Ale budou to přinejmenším tisíce korun na každého z nich. Přímé náklady například na soudní poplatky nebo ověřování však musejí hradit klienti sami,“ upřesnil Borůvka.

Advokát, který bude poskytovat své právní služby klientům Rekinu, předpokládá, že případy v této kauze budou mít mnoho společného. „Je proto pochopitelné, že jejich soustředění do jedné advokátní kanceláře má svou logiku,“ uvedl advokát Josef Skácel.