Chtěl prodat svůj velký dům a přestěhovat se do menšího bytu. Obrátil se proto na realitní kancelář Rekin. Dnes ví, že tato volba bohužel nebyla správná.

„Stále mi nebyl vyplacen rozdíl přesahující půl milionu korun. Volal jsem tam a nejprve mě uklidňovali, že probíhá vnitřní audit a že vše bude v pořádku. Pak už byly jejich telefony hluché. Podle mě jsou peníze v čudu,“ přiblížil svou zkušenost s Rekinem muž z Klimkovic, který raději nechtěl zveřejnit své jméno.

„Alespoň mi zůstal byt. Jiní jsou na tom hůře,“ dodal a nebyl daleko od pravdy. Počty poškozených klientů realitní kanceláře, která v minulém týdnu zavřela pobočky v celém kraji a také zrušila svá telefonní čísla, strmě rostou. Stejně jako částka, kterou se u ní snaží poškození klienti vymoci.

„Jsme mladý pár z Ostravy a máme tříleté dítě. Kvůli krachu Rekinu přijdeme skoro o jeden milion tři sta tisíc korun a taky o byt, který už je přepsaný. Asi budeme muset podat žalobu,“ sdělila Deníku žena, která chtěla rovněž zůstat v anonymitě.

Případem se od minulého týdne zabývají policisté. Zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin zpronevěry. Průběžně provádějí výslechy zainteresovaných osob. K jádru problému se však ještě nedostali.

„Nevíme pořád nic bližšího o tom, co se vlastně s Rekinem stalo. Vše je předmětem dalšího šetření. Doposud tedy nebylo zahájeno trestní stíhání proti konkrétní osobě,“ uvedl Stanislav Sobol, mluvčí severomoravských policistů.

„Škoda se už řádově vyšplhala k několika milionům korun. Vyslechnuta byla desítka poškozených a další se hlásí,“ dodal policejní mluvčí.

Bez nových informací, které by do problematické situace vnesly světlo, je i Asociace realitních kanceláří (ARK) ČR, jejímž byl Rekin členem.

„Nejsme schopni se s nimi spojit a dozvědět se něco oficiální cestou. Sbírám zatím informace odjinud, ale nechci na jejich základě spekulovat o žádných závěrech,“ vyjádřil se Jan Borůvka, generální sekretář ARK. Rady poškozeným přináší od včerejška asociace na svých internetových stránkách www.arkcr.cz.

Nic netušící jsou stále a kupodivu i samotní zaměstnanci Rekinu. Majitelka kanceláře Silvie Pešátová má zrušené své telefonní číslo, některým z jejich lidí se ale přece jen dovolat dá.

„Jsme ve stejné situaci. Stále nic nevíme. Doufáme, že se vše vyřeší. Zavolejte později,“ sdělila nám včera odpoledne jedna ze zaměstnankyň realitní kanceláře, které také nechtěla zveřejnit v novinách své jméno.

Týká se vás problém spojený s uzavřením poboček realitní kanceláře Rekin? Pište na martin.pleva@denik.cz.