Štamgasti k nám jezdí vlakem na pivo třeba i z Dobré, konstatoval personál ve frýdecko-místecké Nádražce, ve které od srpna zavedli staronový způsob čepování Radegastu z pivních tanků. „Po odlivu hostů kvůli koronaviru jsme přešli na bečky, už nebyl takový odběr. Ale lidi se teď do hospod vracejí a tankové pivo milují, tak jsme jim vyšli vstříc,“ líčil Deníku provozovatel Daniel Slíva.
Právě výčep na frýdeckém nádraží – kde podle některých chyběl k hospodskému ideálu snad jen vchod přímo z nástupiště – se podle šéfa stal specifickým štamgasty. „Jsou to i lidé, kteří vlakem denně nejezdí,“ vysvětlil Slíva. Nejblíž pípě pro ně zřídil vlastní místa, kde je nápis: V.I.P. stůl, reserve, nesedat! Vedle v salonku u kulečníku atmosféru dokreslovaly staré cedule z vlaků.
Čtěte také
Největší sauna světa je kousek od Katowic. Do obřího wellness smí jen naháči
Mistři z Třince vyjeli na led i s posilami. Kvalita tady je, řekl Moták
Komenského sady uprostřed Frýdku-Místku někdo překřtil na Park zamilovaných
„U tankového piva jsem nechal stejnou cenu, třiačtyřicet korun za ryze hořkou dvanáctku a do budoucna ji nemíním měnit,“ upřesnil provozovatel s tím, že daná cenová politika platí pro Nádražku ve Frýdku-Místku i ve Frýdlantě nad Ostravicí. Tak jako možnost platit kartami, nechat si tu vyzvednout balík, anebo ho poslat, vsadit si a dokonce využít cash-back výběr v hotovosti.
„Frýdlant je bezhotovostní maximálně, chodívá tady hodně turistů, kteří preferují úhradu kartou. Dá se říci, že tak zaplatí každý druhý náš host. Karty jsou hlavní platební síla“ popisoval Slíva. Ani on se nicméně pro Nádražky neobešel bez „vyjednávání“ s bankami o co nejlepších podmínkách pro využívání této služby … od které kvůli poplatkům spousta jiných hospodských upustila.