„Budoucí maminky se mohou těšit na nové moderní porodnické lůžko, které je pro ně k dispozici v třinecké porodnici. Polohovací lůžko maminkám umožní maximální flexibilitu během všech dob porodních tak, aby se cítily co nejkomfortněji. U porodu je důležité poslouchat své tělo, ono nejlépe napoví, jaká poloha je v danou chvíli pro rodičku a miminko nejvhodnější,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Obec Metylovice.
Tři kopečky, dolina, metylovská dědina. Obec pod Beskydy nestaví jen na turismu

Rovněž gynekologická ambulance je nově vybavena moderním, variabilně polohovatelným a velmi pohodlným gynekologickým křeslem GRACIE. Název křesla je inspirován řeckou mytologií, která vychází ze spojení vlastností tří sester do jedné. GRACIE nám přináší komplexitu, dynamiku a design v jednom celku.

Obě lůžka mají moderní ergometrické parametry, které zaručují pro pacientku intimitu a zároveň nebrání vyšetřujícímu lékaři mít dostatečný přehled o vyšetřovaných anatomických částech těla.

Pořizovací náklady na lůžka činily přes 800 tisíc korun, přičemž většinu zaplatil Moravskoslezský kraj, zbývající část zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů.