„Poptávka po našich výrobcích je vysoká, ale podnikatelská činnost v situaci, kdy se táhne bezvýsledné šetření FAÚ a tím pádem i vznesená podezření, je mimořádně obtížná, přestože činíme vše pro to, aby byl její každodenní chod v maximální možné míře zachován,“ uvedl Radim Pachlopník, člen představenstva společnosti VÍTKOVICE STEEL.

Společnost opakovaně písemně deklarovala vstřícnost a vůli ke spolupráci v rámci správního řízení a vydaného předběžného opatření pro nakládání s majetkem společnosti, které FAÚ zahájil na konci dubna. Žádnou oficiální odpověď však stále nedostala.

Karvinské moře u Darkova, 20. července 2022, Karviná.
OBRAZEM: Vedro v Karviné, lidé se chladí v Karvinském moři, takto to tam vypadá

Situace na trzích je pro společnost příznivá, neboť poptávka po ocelářských výrobcích je vysoká a s válkou na Ukrajině ještě vzrostla. Problémem pro celý průmysl, nejen pro VÍTKOVICE STEEL, ale zůstávají drahé energie, logistické komplikace a nejistota dodávek plynu. K tomu oceláři ještě musí řešit emisní povolenky a ochranná opatření na dovoz oceli do Evropy. Přes všechny nepříznivé okolnosti společnost vyrábí a dodává výrobky zákazníkům, plní povinnosti vůči téměř 900 zaměstnanců, má dostatek zakázek a doufá, že situace kolem šetření FAÚ se vysvětlí a nepostihne firmu nenávratně.

Opakovaně potvrzujeme, že společnost VÍTKOVICE STEEL nemá ruské vlastníky ze sankčních seznamů. Společnost vlastní 5 nadnárodních investičních fondů, které ovládají osoby z bývalého Sovětského svazu, konkrétně z Arménie.

Hotel Stračena City na ulici 28. října v Ostravě, červenec 2022.
5,5 tisíce za apartmán na noc. V centru Ostravy otevřela Stračena luxusní hotel

K TÉMATU

VÍTKOVICE STEEL, a. s. jsou tradičním evropským výrobcem válcovaných výrobků z oceli, největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem tzv. štětovnic v ČR. Většina produktů ostravského podniku se uplatňuje ve stavebnictví a strojírenství. Do zahraničí směřuje 70 % prodaných výrobků. Společnost se loni vrátila po složitých ztrátových letech k provoznímu zisku.