Obří továrnu na výrobu automobilových komponentů začala před časem stavět firma Matador-Dongwon, 27. února letošního roku, tedy zhruba dva měsíce po kolaudaci haly, však došlo ke změně majetkové účasti. „Stoprocentním vlastníkem se stala společnost Dongwon Metal. K tomuto dni se změnil i název společnosti na Dongwon CZ, s.r.o.,“ sdělil redakci manažer Martin Ragula, který má na starosti komunikaci s veřejností.

Dodal, že firma je jedním z prvostupňových dodavatelů nošovické automobilky, pro kterou vyrábí horní rámy dveří, bezpečnostní výztuže a nosníky palubních přístrojových desek. Vzhledem k tomu, že firma vyrábí výlučně pro Hyundai v Nošovicích, je podle Raguly „plně závislá“ i na jeho výrobním plánu. V současnosti firma zaměstnává přibližně 200 lidí. Ragula uvedl, že v nejbližších měsících se počítá s nárůstem počtu pracovníků, a to vzhledem k příchodu nových projektů a k postupnému plánovanému zvyšování výroby v Nošovicích. „Krize se nás tedy zatím nedotýká a předpokládáme, že počet pracovníků přesáhne plánovaný počet 250 vytvořených míst,“ uvedl.

„Hyundai zatím hlásí, že firmy se finanční krize nedotýká. Doufejme, že krize nebude mít dopad na náš Matador,“ prohlásila ještě před změnou vlastnické struktury třinecká starostka Věra Palkovská. - více ZDE

Připomněla že se jedná o investici za téměř půl miliardy korun.

Investor ještě jako Matador-DongWon získal i pozemky v areálu nové továrny na Balinách. Podle kupní smlouvy, kterou odhlasovali třinečtí zastupitelé, se jedná o více než 27 tisíc metrů čtverečních.

Tématu Krize a region se bude v úterý 17. března podrobněji věnovat příloha Frýdecko-místeckého a třineckého deníku