V 10. ročníku sto nejobdivovanějších firem České republiky třinecká společnost na základě hlasování tuzemské odborné veřejnosti opět zvítězila v oboru hutnictví a zpracování kovů. V absolutním pořadí Třinecké železárny opět skončily mezi deseti nejobdivovanějšími tuzemskými společnostmi – a to na osmém místě.

V oboru hutnictví a zpracování kovů za Třineckými železárnami skončily firmy ArcelorMittal Ostrava, Vítkovice Steel a Korado. „Důsledná realizace naší strategie zejména v zavádění ekologicky šetrných technologií, investice do vzdělávání lidí i rozvoj systému řízení se projevují nejen v příznivých výsledcích, ale i v pozitivním vnímání naší firmy mezi širší odbornou veřejností, což potvrzuje naše v pořadí již páté umístění v elitní desítce All stars Czech top 100,“ říká generální ředitel třinecké firmy Jiří Cienciala.

České firmy soutěžily celkem ve 22 oborech, přičemž vůbec nejobdivovanější společností se stala elektrárenská skupina ČEZ, která zároveň vyhrála v oboru automobilová výroba. Na druhém místě skončila Škoda Auto a třetí Kofola. Pořadí soutěže vzniklo hlasováním manažerů předních firem, ekonomických a finančních analytiků, zástupců odborů a dalších organizací. Hlasující posuzují kvalitu výrobků a služeb, finanční situaci či vztahy k zaměstnancům, veřejnosti či životnímu prostředí.

(mach)