Antibakteriální gel byl dopoledne dodán do automatů v hale Polárka a u 5. ZŠ a následně také do automatů u 7. ZŠ, 8. ZŠ a 11. ZŠ. Automaty budou doplňovány průběžně, v návaznosti na dodávkách obou přípravků.

„Podařilo se navázat spolupráci s novým dodavatelem, a tak je nyní možné v automatech s dezinfekcí koupit také čistící gel na ruce s antibakteriální složkou a vitamínem E. Balení gelu má obsah 80 ml a prodává se za 55 korun. Nálepka má modrou barvu,“ upřesnil primátor Michal Pobucký.

Městské společnosti také pracovaly na možnostech snížení dosavadní ceny dezinfekce na ruce ANTI-COVID. „Frýdecké skládce se podařilo levněji pořídit suroviny, zajistit levnější plničku a optimalizovat výrobu, takže se cena tekuté dezinfekce snížila, a 90 mililitrů je teď za 45 korun,“ dodal primátor Pobucký s tím, že nálepka na balení dezinfekce má bílou barvu.

Prodej dezinfekce na ruce ANTI-COVID z automatů byl zahájen 2. dubna. „K dnešnímu dni se ho v automatech prodalo na 1 300 kusů. Nejvytíženějším automatem je v tomto směru ten v hale Polárka, který se doplňuje dvakrát častěji než ostatní automaty u škol,“ řekl Jan Damek, jednatel společnosti Sportplex, která má správu a doplňování automatů ve své kompetenci.