V průmyslové zóně u Chlebovic bude postavena další výrobní hala. Ta je rozšířením firmy Blanco, která ve Frýdku-Místku působí od roku 2004. Výrobní hala má mít plochu okolo 5700 metrů čtverečních.

Podle primátora Frýdku-Místku Michala Pobuckého se postavením haly výrobní plocha ve Frýdku-Místku téměř zdvojnásobí a přibydou i nová pracovní místa. „Zaměstnanci i my jako město bereme další investici do výstavby jako jistotu do budoucnosti, která zde umožní další rozvoj i více pracovních míst,“ řekl náměstek primátora Karel Deutscher.

Česká pobočka firmy byla dosud nejmenší z továren skupiny a dlouho nebylo jasné, zda dokáže splnit naplánované vize firmy. „Plánovaná investice nás těší, protože rozšíření výroby je důkazem, že se nasazení vyplácí,“ uvedl Rainer Riegel, jednatel české pobočky.

„Cílem je v Chlebovicích postupně vybudovat centrální složku výrobní sítě firmy,“ vysvětlil generální ředitel Blanco Professional Roland Spleiss. Krom vzniku nového zařízení je v plánu i modernizace stávajících prostor.

Výrobní hala v Chlebovicích doplní v průmyslové zóně velké výrobny Hanwha a Vyncke. V okolí Frýdku-Místku je takových hal mnoho například nošovický Hyundai a Radegast, lískovická Marlenku či Huisman Konstrukce ve Sviadnově.

MICHAELA LEBEDIKOVÁ

Areál Dolu Paskov ve Staříči v pátek 31.března 2017, kdy oficiálně skončila těžba černého uhlí.
Co přinese likvidace dolu? Výtky obcí zabraly