Předchozí generace modelu Tucson se prodalo po celém světě 1,2 milionu kusů od Německa přes Velkou Británii, Blízký východ až po karibský Martinik.

„V případě minulé generace se do přípravy nového modelu poprvé výrazně zapojili také naši zaměstnanci. Od té doby aktivní účast na vývoji roste s každým novým modelem. I díky úspěchům nošovického výrobního závodu jsme si vysloužili respekt mateřské společnosti a měli vliv na finální podobu nového Tucsonu,“ řekl vedoucí divize kvality Martin Klíčník.

Po období intenzivního vývoje s rozsáhlými zkouškami v testovacích centrech Hyundai na polygonech i silnicích po celém světě, dolaďovali nový model před uvedením na trh v Rakousku a právě v České republice.

Tucson dokonce okusil i náročný polygon v Kopřivnici na Novojičínsku - více zde

Model Tucson slaví i v České republice, zařadil se mezi deset nejprodávanějších vozů v zemi. Nový Tucson je už čtvrtou generací značky Hyundai, od jeho představení v roce 2004 se po celém světě prodalu více než sedm milionů vozů. Díky tomu se stal model Tucson globálně nejprodávanějším SUV Hyundai.

Stejné očekávání má vedení automobilky i od nového modelu. „Nový Tucson je důkazem toho, že jsme schopni dělat skvělé věci v obtížných dobách. I díky velkému úsilí našich zaměstnanců sjíždí z linky revoluční model, na který můžeme být právem hrdí. Vytvořili jsme auto, které nás posouvá o kus dál,“ prohlásil prezident společnosti HMMC Donghwan Yang.

První vozy modelu Tucson se objeví v evropských showroomech značky Hyundai na konci letošního roku. Nejdostupnější verze na českém trhu bude začínát na ceně 529 990 korun, včetně zvýhodnění 70 000 korun.

V automobilce v Nošovicích pracuje 3300 zaměstnanců a denně se zde vyrobí až 1400 vozů.