Proti tomuto záměru se už před časem ohradili majitelé rodinných domů, které v místě stojí. Ale nejen oni. Projekt měl navíc problematické dopravní napojení z frekventované Ostravské ulice, například to, že příjezdová komunikace k prodejně, kudy by měly jezdit stovky aut denně a k tomu kamiony se zásobováním prodejny, je úzká.

Touto ulicí by měla jezdit auta zákazníků i zásobování k nové prodejně Lidlu v Petřvaldu.
Petřvaldem na Karvinsku cloumá spor o stavbu Lidlu

Nespokojení místní také poukazovali na zvýšení hustoty dopravy v místě, zhoršení kvality ovzduší, zvýšení hlučnosti. Podepsali dokonce petici, kterou vyjadřují svůj nesouhlas s umístěním této stavby.

Na jiném místě jiný supermarket

Zatímco pro Lidl to byla už třetí lokalita, kde měl vyrůst, na středečním zastupitelstvu představili svůj záměr postavit na jiném místě – v ulici V Olšině – zástupci společnosti THEIAGAMA ze Žďáru nad Sázavou.

Na tomto pozemku v ulici V Olšině by měla stát prodejna Billa.Zdroj: Deník / Tomáš Januszek

„V plánu máme postavit nákupní centrum THEIA Petřvald o rozloze 1660 metrů čtverečních. Bude obsahovat tři nájemní jednotky, jednu potravinovou a dvě prodejny nepotravinové,“ oznámil petřvaldským zastupitelům projektový manažer společnosti THEIAGAMA Rudolf Prouza. Investor už má rozhodnutí o povolení umístění stavby a většinu souhlasů majitelů dotčených pozemků. Zástupci investora také přiznali, že smlouvu o pronájmu mají se společností, která provozuje prodejny Billa.

Poté, co zastupitelé poměrem 13 ku 2 záměr výstavy obchodního centra THEIA Petřvald schválili, může investor pokračovat v přípravách. Kromě jiného bude potřeba upravit místo pro odbočení z Ostravské do ulice V Olšině. Investor zaplatí instalaci chytrých semaforů, ostrůvek zmizí a přechod se přesune o něco dále.

Budova radnice v Českém Těšíně z roku 1928 - Ilustrační foto.
O proměnách Těšínského Slezska za posledních 250 let