V loňském roce vstoupilo do podnikatelského inkubátoru pět nových firem a na začátku roku 2011 další tři. To je podle ředitele podnikatelského inkubátoru Michala Banota jasný signál, že hospodářská krize skončila a že lidé opět mají odvahu pouštět se do zahájení podnikání.

Banot míní, že nejhlubší krize „z hlediska myšlení obyvatel regionu“ byla v roce 2009, kdy v podnikatelském inkubátoru nezačala podnikat ani jedna firma. „Na konci roku 2009 jsme připravovali krizové scénáře a ve hře byla i varianta zavření inkubátoru,“ poznamenal Michal Banot. Dodal, že na začátku roku 2010 došlo k výraznému zvýšení zájmu a v současnosti je inkubátor naplněn téměř na 80 procent. Kromě začínajících firem se jedná o firmy, které působí v inkubátoru déle než tři roky, a tudíž nečerpají žádnou podporu ani poradenství.

Banot uvedl, že přínos inkubátoru pro celý region spočívá především v nově vytvořených pracovních místech. V současnosti jde o zhruba 17 pracovníků, přičemž většinou se jedná o atraktivní pracovní pozice, jako je vývojář aplikací, webdesignér, správce sítě, projektant, architekt, poradce, projektový manažer nebo lektor.

Mezi nejúspěšnější firmy patří firma Enwico data, která vytvořila tři nová pracovní místa. Působí v oblasti správy firemních sítí a informačních technologií. „Díky námi poskytovaným službám se naši zákazníci mohou plně věnovat svému oboru a přenechat starosti s návrhem, rozvojem a správou ICT našim odborníkům,“ uvedl jeden ze zakladatelů společnosti Robert Walaski. Banot říká, že obdobně funguje také podnikatelský inkubátor. „Jeho posláním je napomáhat začínajícím podnikatelům při rozvoji jejich podnikání.“