„Hmota prochází v kompostárně díky působení mikroorganismů samovolným zahříváním až na 78 °C. My zajišťujeme a udržujeme v zakládkách předepsanou vlhkost a pravidelné provzdušňování, které zaručí mikrobiální nezávadnost kompostu a zabrání klíčivosti semen plevelů. Hmota takto fermentuje 6 až 8 týdnů, dozrávání pak trvá 3 až 4 měsíce,“ říká vedoucí sběrného dvora SMOLO CZ Petr Klus.

V areálu třineckého sběrného dvora a kompostárny zpracovávali 19. ledna 2022 popeláři svezené vánoční stromky z Třince. Dřevní štěpka, která po smíchání s bioodpadem slouží k výrobě tradičního kompostu.
VIDEO: Kde končí vánoční stromky? Takto to si s nimi umí poradit v Třinci

Celková roční kapacita kompostárny je 8 400 tun. Zpracovává se tu především pokosená tráva, listí, větve a rostlinné zbytky ze zahrádek a domácností dodávané prostřednictvím městského systému sběru bioodpadů, z údržby veřejné zeleně nebo ze sběrných dvorů.

Kompost si odebírají obce, zahradnictví, ale jezdí si pro něj i občané z širokého okolí. „Letošní zima je mírnějšího charakteru a je vidět, že lidé proto již více myslí na jarní sezónu. Zahrádkáři k nám začali jezdi pro kompost už začátkem února, obvykle je to tak měsíc později,“ doplnil Klus.