Vedení ArcelorMittal Ostrava pověřilo v polovině loňského roku generálního ředitele ArcelorMittal Frýdek-Místek Tomáše Mischingera a finanční ředitelku Marcelu Blachovou Mikšovou vedením a realizací restrukturalizace Nové huti – Válcovny za studena. Frýdecko-místecká společnost se koncem loňského roku také stala jejím stoprocentním vlastníkem. „Dosáhli jsme cílů, které jsme si stanovili ihned po převzetí vedení. Produktivitu se podařilo meziročně zvýšit o šestaosmdesát procent na nynějších 240 tun na jednoho zaměstnance,“ dodala Blachová Mikšová.

Novému vedení se podařilo rovněž snížit fixní náklady, a to především úsporou zaměstnanců a dalších režijních nákladů, zvýšit objem výroby a snížit pracovní kapitál. „Poměr dělníků vůči THP jsme zvýšili z původně 1:3,2 na nynějších 1:7,1. Dalších efektů jsme dosáhli především zajištěním řízení a služeb z ArcelorMittal Frýdek-Místek,“ dodala Blachová Mikšová.

Restrukturalizace Nové huti – Válcovny za studena se nyní dostala do závěrečné fáze a k prvnímu srpnu vyvrcholila fúzí s mateřskou společností ArcelorMittal Frýdek-Místek. Od loňského léta z Nové huti – Válcovny za studena odešlo osm desítek zaměstnanců, přičemž některým z nich skončil pracovní poměr na dobu určitou a další přešli do jiných firem v rámci skupiny. Nyní v této společnosti pracuje 154 zaměstnanců.