Jaromír Franzl je členem Síně slávy českého pivovarství a sladařství a byl první sládkem v pivovaru Radegast. Právě on vtiskl pivu Radegast charakteristickou hořkost, která byla v té době neobvyklá.

„Pan Franzl projevil obrovskou odvahu, která pramenila z jeho velkých životních i odborných zkušeností. V roce 1970 si dovolil v novém a největším pivovaru na Moravě uvařit pivo, které mělo v té době v regionu naprosto nezvyklou chuť, tedy výraznou hořkost. Velkému tlaku kritiků ale nepodlehl a stál si za svým. Nakonec mu lidé dali a dávají dodnes za pravdu. Podle jeho odkazu vaříme výrazně hořké pivo dodnes," řekl manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák. Ten společně s dcerou Jaromíra Franzla Lygií Kuběnovou a starostou Nošovic Miroslavem Kačmarčíkem odhalil pamětní desku, která bude slavného sládka všem návštěvníkům pivovaru připomínat.

Proč pojmenovali v pivovaru po prvním sládkovi právě varnu, vysvětluje Ivo Kaňák: „Varna je srdcem a symbolem pivovaru. Řekli jsme si, že právě pojmenováním varny projevíme panu Franzlovi nejlépe svůj vděk a úctu za to, co pro pivo Radegast vykonal." Odkaz Jaromíra Franzla v budoucnu možná ocení i obec Nošovice. „Navrhnu zastupitelstvu obce, aby bylo Jaromíru Franzlovi jako prvnímu občanovi Nošovic uděleno in memoriam čestné občanství," řekl starosta Nošovic Miroslav Kačmarčík. Jaromír Franzl pocházel ze slavné pivovarské rodiny a byl šestým sládkem v pořadí. Vystudoval pivovarnictví a prošel řadou českých a moravských pivovarů. Jako jeden z největších odborníků byl vybrán pro práci sládka do nově postaveného pivovaru v Nošovicích. Působil zde jako sládek a později ředitel až do roku 1981, kdy odešel do důchodu. V Nošovicích už zůstal, žil poblíž pivovaru a radil mladším kolegům až do své smrti.