Třípodlažní budova s možností nadstavby zároveň slouží jako administrativní centrum společnosti a je dominantou celého areálu. Stavbu za asi 80 milionů korun přijel do Sviadnova otevřít hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Pro společnost Huisman Konstrukce, která vyrábí například vrtné soupravy či námořní jeřáby, je vývojové a konstrukční centrum klíčovým oddělením. „Aktuálně u nás pracuje přes 105 konstruktérů, což je v České republice naprosto unikátní. Mnozí z nich patří ke světové špičce v oblasti techniky a jsou respektovanými odborníky v zahraničí. V dlouhodobém plánu počítáme s využitím plné kapacity centra, které je dimenzováno pro 200 pracovníků," řekl ředitel společnosti Huisman Konstrukce Roman Stankovič. Novou budovu otevřel společně s vedením společnosti hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. „Náš kraj potřebuje firmy, které nabízejí lidem atraktivní pracovní prostředí a možnost být v kontaktu se světovou špičkou ve svém oboru. Je to jedna z cest, jak udržet a dále zlepšit zaměstnanost v Moravskoslezském kraji a mladým lidem nabídnout životní perspektivu právě tady u nás," řekl Deníku hejtman.

Vývojové a konstrukční centrum vzniklo před stávajícími výrobními halami v areálu společnosti Huisman Konstrukce. Má rozlohu 16krát 65 metrů a tři podlaží. Budova používá k vytápění moderní soustavu tepelných čerpadel a systém rekuperace. Díky tomu je její provoz úsporný a ekologický. Nové centrum je součástí širšího investičního celku, v jehož rámci vznikla i nová montážní hala. Tu otevřel na jaře letošního roku prezident České republiky Václav Klaus. Celý investiční projekt bude dokončen do konce tohoto roku.