VIadrus během uplynulých dvou let kompletně změnil produktové portfolio a reagoval na zpřísňující se emisní limity stanovené Evropskou unií. V současnosti se specializuje hlavně na kotle na biomasu, tj. na dřevo a dřevní pelety. 

A právě toto v Česku stále oblíbenější ekologické palivo vyráběné pouze z čistých pilin, jež jsou přirozeným odpadem z pilařských provozů, bude nový automatický litinový kotel spalovat. Jeho velkou výhodou je především vysoká účinnost až 92,1 % a automatický provoz.

„Pelety jsou přirozenou náhradou uhlí pro vytápění domů a jednou z možností, jak vyřešit povinnou výměnu zastaralých kotlů s ručním přikládáním. Nevyhovujících kotlů 1. a 2. třídy, které musejí být do září 2022 odstaveny z provozu, je v České republice podle údajů ministerstva životního prostředí stále přes 300 tisíc. Náš nový kotel na pelety, který vychází z úspěšného modelu U22 Economy, také splňuje 5. emisní třídu i podmínky Ekodesign, vyhovuje tak všem aktuálním i budoucím legislativním požadavkům,“ uvádí generální ředitel společnosti VIadrus Petr Teichmann. 

Nový kotel  je rovněž certifikován pro 3. vlnu kotlíkových dotací, pro kterou se ministerstvo životního prostředí kvůli mimořádnému zájmu občanů rozhodlo dodatečně uvolnit další téměř dvě miliardy korun. Mezi jeho přednosti  patří například i možnost ohřevu teplé vody, jednoduchá, časově nenáročná obsluha a údržba, nízké provozní náklady či nový kompaktnější typ zásobníku na pelety.

„Vytápění je bezobslužné, kotel si sám pelety přikládá, automaticky se zapaluje i vypíná. Peletové kotle mají také vyšší účinnost, takže v nich spálíte méně paliva. Výhřevnost kvalitních pelet a hnědého uhlí je srovnatelná,“ dodává Petr Teichmann.