Toto hodnocení řadí VÚHŽ mezi stabilní společnosti s vysokou pravděpodobností spolehlivého plnění svých závazků z obchodního styku. U takto hodnocených firem je dále vysoká pravděpodobnost návratnosti investic, nízké úvěrové riziko a minimální riziko úpadku.

„Hodnocení naší společnosti je odrazem každodenní práce zaměstnanců na všech jejich úrovních,“ prohlásil předseda představenstva a výkonný ředitel firmy Jaroslav Zachurczok.

„VÚHŽ je otevřená společnost vůči všem současným i budoucím obchodním partnerům. Pro ně naše hodnocení v kategorii Čekia Stability Award znamená jistotu bezproblémového plnění všech závazků a povinností vyplývajících z obchodního styku,“ dodal výkonný ředitel.

Hodnocení poskytuje nezávislý pohled na finanční i nefinanční bonitu firmy. Analýza je zpracovávána z údajů, které se týkají individuálních charakteristik firmy (demografická data, informace o platebních zkušenostech, finanční údaje, vazby mezi subjekty i negativní informace). Do analýzy vstupují také makroekonomická data. Ratingový model vychází z mezinárodních zkušeností centrálního skóringového týmu Bisnode, předního poskytovatele obchodních informací se sídlem v Švédsku.

Společnost VÚHŽ se v současné době orientuje převážně exportním směrem. Specializuje se na malosériovou výrobu v oblasti hutnictví (odstředivé lití, válcování profilů za tepla), strojírenství (malosériové stroje a linky, zvukové izolace a kryty) a výrobu měřicí, regulační a automatizační techniky pro hutnický průmysl.