„Sklízíme už měsíc a ještě toho máme na týden až čtrnáct dní,“ odhaduje traktorista Václav Vlček. „Je překvapivě pěkná úroda,“ přidává se kombajnér Jindřich Gvuzďoch. Jejich pracovištěm je lokalita hned vedle cesty z Nošovic na Vyšní Lhoty a Morávku, kde je zelí i nádherně cítit.

„Letos je na rozloze kolem sedmi hektarů,“ popisuje Ivana Bolíková, vedoucí zelárny nošovického zemědělského družstva. Připomíná, že půda v podhůří Beskyd je pro tuto plodinu doslova ideální. Však jsou také produkty ze zdejších odrůd zelí vyhlášené.

Konečná u Bebka po rekonstrukci, 6. 11. 2023.
Točnu v Beskydech zrenovovali, ovšem řidiči tady stejně v zimě stát nesmí

„Krouháme ho a balíme po pěti, deseti kilogramech, děláme patnáctikilové balíky do obchodů a samozřejmě zelí zpracováváme i na kvašení,“ popisuje vedoucí zelárny uprostřed družstevního provozu. Jeho základem jsou dopravníkové linky. Vedou od vlečky k pracovníkům - s noži, sekáčky a vrtáky na košťály.

U předposledního dopravníku stojí za plastovou zástěnou další personál zelárny, jehož úkolem je vše na páse důkladně prosypat směsí soli a kmínu. „Solí celou šichtu,“ podotýká vedoucí.

Svatomartinské hody ve Frýdku-Místku a okolí se už chystají, 1. 11. 2023.
Svatomartinské husy a menu ve Frýdku-Místku. Takové jsou ceny a nabídka

Pak zelí padá přímo do obřích kovových kádí – hloubku mají tři a půl metru a průměr tři metry.

„Používáme tradiční metodu, takže šlapání. Ale jen s hygienickými gumáky. Musí se prošlapat vrstva po vrstvě a pořádně z toho vyhnat vzduch i vodu, aby se netvořila plíseň,“ vysvětluje Ivana Bolíková.

Zdroj: Deník/Radek Luksza

Jejím třem kolegyním trvá naplnění kádě, mají jich kolem sebe jednadvacet, asi půldruhé směny.

OC Frýda bude mít od čtvrtku první frýdeckomístecký Burger King, 7.11.2023.
VIDEO: Burger King otevírá novou restauraci ve Frýdku-Místku. Co vše nabídne

„A tohle je výsledek kvašení po devíti týdnech,“ ukazuje vedoucí zelárny na kádě, okolo nichž se line charakteristický odér.

Je hotovo, nošovické zelí může k odběratelům. Přímo na místě, kde se vyrábí, vyjde laciněji než v obchodech - platí to i pro čerstvé. Kdo chce jen šťávu z kysaného zelí, dostane ji. A v Nošovicích také provozují jediný „zelomat“ v tuzemsku, který vydává balíčky této zdravé pochoutky.