Stylový podnik u Napoleona u „staré“ cesty I/11 v třinecké části Oldřichovice zřejmě definitivně zavírá. „Předali jsme objekt majiteli,“ konstatovala Milada Sczcotková, která měla provozovnu v nájmu poslední čtyři roky. Ty byly pro podnikání v gastronomii přímo pohromou. Živnost dusila hlavně opatření proti covidu.

Záchranáři mají napilno i v zimních měsících.
Záchranáře v kraji zaměstnávají úrazy lyžařů

„A hostů po covidu snad o polovinu ubylo. Lidé se odnaučili chodit a utrácet tak jako dřív. Vařili jsme méně večeří, vymizeli turisté z hor,“ popisují pracovníci restaurace. V dobrých časech se na place točili dva číšníci, v kuchyni měl kuchař pomocníka. Personál si prý zakládal na tom, že se vždy dokázal domluvit s klientelou. I na nejrůznějších akcích.

A právě nouze o spolehlivé zaměstnance byla podle Milady Sczcotkové jednou z příčin konce u Napoleona. Samozřejmě se na něm podepsal také odliv hostů a rostoucí ceny energií a surovin pro gastropodnikání. Na internetu sice restaurace nechala oznámení, že je zavřeno kvůli rekonstrukci, ale realita je daleko pesimističtější.

Obchvat Frýdku-Místku (D48), 20. prosince 2022, Dobrá.
Soud v Ostravě rozhodl o žalobě týkající se stavby obchvatu ve Frýdku-Místku

„Já to vést nebudu, nemá to smysl,“ reagoval majitel podniku Jozef Bielský na otázku ohledně případného pokračování jedné dlouhé historie. Posteskl si, že lidé k Napoleonovi chodili méně, a když už, nejraději by se najedli za šedesát korun. Protože se mu zatím neozval ani žádný zájemce o koupi objektu, nevyloučil, že na místě, kde více než dvě století fungovala hospoda, vzniknou skladové prostory.