Od roku 1997 přitom TŽ proinvestovaly přes 13 miliard korun, přičemž jen do ekologických projektů směřovaly čtyři miliardy korun. Uvedla to mluvčí firmy Dušana Chreneková.
„V posledních letech bylo rozpracováno a dokončeno několik projektů, jejichž podstata spočívá především ve zvýšení přidané hodnoty našich výrobků a eliminaci dopadů výroby na životní prostředí. Investice v současnosti a v následujících letech půjdou zejména do nových technologií, které přispívají k finalizaci našich produktů,“ řekl investiční ředitel TŽ Jan Czudek.
Modernizovaná baterie bude v provozu už za rok
Třinecká společnost podle Chrenekové loni v srpnu na své koksovně zahájila modernizaci jedné ze dvou koksárenských baterií, která je jednou z největších investic posledního desetiletí.
Modernizovaná baterie za téměř dvě miliardy korun bude uvedena do provozu na jaře 2011. K dalším větším současným rozpracovaným investicím patří například modernizace obou kontilití a příprava další etapy modernizace kontidrátové válcovny.
Ocelářské společnosti Třinecké železárny se podle mluvčí daří udržet příznivou pozici na stále náročnějších trzích také díky své investiční politice. K nejvýznamnějším investicím třinecké firmy v posledních letech patřila rekonstrukce kontijemné válcovny za zhruba 1,5 miliardy korun, modernizace kontidrátové válcovny za dvě miliardy korun, modernizace vysoké pece číslo čtyři za 750 milionů korun a výstavba vakuovací stanice za 300 milionů korun či odprášení aglomerace číslo 1 za půl miliardy korun.
Czudek připomněl, že každý rok se v rámci technického rozvoje společnosti realizují významné stavby s cílem minimalizace negativních dopadů na celý region a okolní přírodu. „Veškerá opatření striktně splňují velmi přísné podmínky zakotvené v legislativě České republiky a Evropské unie, přičemž díky investicím v posledních letech výrazně klesly hodnoty sledovaných ukazatelů, které zatěžují životní prostředí škodlivými emisemi,“ dodal ředitel Jan Czudek. - přečtěte si také: Nová silniční váha má ulehčit celému Třinci