Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Železárny uvedly do provozu unikátní jeřáb

Třinec – Společnost Třinecké železárny v těchto dnech uvedla do plného provozu nový skládkový jeřáb, který slouží pro přípravu vysokopecní vsázky na aglomeracích. Nový jeřáb, který vyrobila dceřiná společnost Třineckých železáren – Strojírny Třinec, přišel na více než 100 milionů korun.

10.1.2011
SDÍLEJ:

Společnost Třinecké železárny v těchto dnech uvedla do plného provozu nový skládkový jeřáb, který slouží pro přípravu vysokopecní vsázky na aglomeracích. Foto: archiv železáren

„Je to pěkné vysvědčení práce Strojíren, kterým se podařilo vyrobit největší stroj za svoji dosavadní existenci,“ řekl investiční ředitel Jan Czudek s tím, že nový jeřáb má celkovou hmotnost 450 tun, délku 67 metrů a naběrač o objemu tří metrů kubických. Nový jeřáb nahradil původní, který byl v provozu téměř 60 let.

Celá investiční akce byla zahájena v dubnu 2009 zpracováním projektu, na kterém se podíleli i konstruktéři Strojíren Třinec. Vlastní výroba jeřábu byla zahájena v říjnu 2009. Hlavní ocelová konstrukce a kompletní strojní části podvozků a kočky jeřábu byly vyráběny v mechanických dílnách třineckých strojíren. Na výrobě části ocelové konstrukce se podílela další dceřiná firma Třineckých železáren – D5, která také zajišťovala kompletní elektrovýzbroj a elektroinstalaci. Zajímavostí je, že hlavní díly ocelové konstrukce spojuje 2500 lícovaných šroubů.

Jednotlivé díly jeřábu byly postupně vyráběny tak, aby se v polovině loňského roku mohla zahájit montáž přímo na aglomeracích. „Rozměry jednotlivých celků vycházely nejenom z technologických podmínek výroby ve Strojírnách Třinec a D5, ale také z přepravních možností a montážních podmínek. To znamená, že maximální hmotnost dílů nemohla přesáhnout 30 tun, 25 metrů délky a 6 metrů šířky,“ upřesnil výrobu jednotlivých dílů výrobní ředitel strojíren Jan Plonka s tím, že zkušební provoz, během kterého se ověřovaly veškeré činnosti jeřábu, byl zahájen koncem listopadu a trval pět týdnů.

10.1.2011
SDÍLEJ:
Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

Fotbalový pažit v Řepištích je na sobotní televizní utkání připraven.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

Zprovoznění obchvatu mělo zpoždění

V úterý 17. října byl slavnostně otevřen obchvat Třince v úsecích Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice. Jako první se po nové cestě měli v 18 hodin projet motorkáři. 

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Policisté rozpletli případ, kdy řidič ujel od těžké nehody

Vážnou nehodu, která skončila nárazem vozidla do vzrostlého stromu, vyšetřují frýdecko-místečtí policisté. Událost se odehrála v září u hřbitova ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Představujeme prvňáky ZŠ v Milíkově a Bukovci

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení