Na tuto akci budou navazovat další investice v letech 2009 až 2012 za další desítky milionů korun, přičemž tyto akce budou zaměřené na zavedení nového sortimentu speciálních profilů zejména v oblasti kvalitnějších materiálů a zvýšení jejich kvality.

„Cílem letošní investiční akce je připravit podmínky pro dosažení cílového stavu výroby ocelových speciálních profilů 6 500 tun za rok v roce 2011 z nynějších 5 500 tun, připravit prostory pro další technický rozvoj válcovny, zvýšit délku válcovaných produktů na 18 až 20 metrů ze současných maximálně 13 metrů, zlepšit podmínky pro skladování a expedici, zvýšit kvalitu vývalků a snížit fyzickou námahu zaměstnanců,“ řekl předseda představenstva a výkonný ředitel firmy Jaroslav Zachurczok s tím, že návratnost vložených finančních prostředků se předpokládá do čtyř let.

Společnost VÚHŽ je technologickou firmou v oblasti kovů, dodávající do automobilového průmyslu, hutnictví a strojírenství. Vyrábí high – tech automatizační měřicí techniku pro hutní firmy, zařízení pro sekundární metalurgii. Součástí firmy je rovněž válcovna speciálních profilů, určených zejména pro automobilový průmysl, slévárna vysoce kvalitních, odstředivě litých odlitků válcového tvaru, strojírna, zaměřená na kusovou výrobu a divize, zaměřující se na výrobu a povlakování nástrojů a forem. Má vlastní výzkum a vývoj, laboratoře a zkušebny.

Cílovým teritoriem výrobků jsou kromě tuzemska téměř veškeré evropské země a také některé státy severní Afriky, Blízkého a Středního východu, Asie a amerického kontinentu. Podíl exportu nyní představuje zhruba 60 procent. Firma z Dobré u Frýdku-Místku loni utržila 560 milionů korun. „Po dokončení všech letošních investic ve výši až 39 milionů korun se počítá s nárůstem tržeb v roce 2008 minimálně o osm procent oproti minulému roku s tím, že růst by měl pokračovat i v následujících letech,“ uvedl Jaroslav Zachurczok.

Společnost VÚHŽ, která zaměstnává 340 lidí, se stala součástí skupiny Třinecké železárny – Moravia Steel loni. Velká část produkce VÚHŽ je zaměřena na materiálové vstupy z Třineckých železáren.

(mach)