„Na novou linku jsou přípoje od vlaků RegioJet ve směru z Prahy i ze Žiliny a také od autobusové linky mezi Brnem, Olomoucí a Ostravou. Na krakovské letiště se tak cestující dostanou pohodlně a rychle nejenom z Ostravska, ale i z desítek dalších měst," upřesnila Radka Šťávová ze Student Agency. Na trase do Katovic a Krakova Student Agency současně spolupracuje i s dopravcem TigerExpress.

„Neustále reagujeme na rostoucí poptávku ze strany našich klientů a otevíráme nové vnitrostátní linky v České republice a na Slovensku, a také mezinárodní spoje. Po spojích do Katovic a Krakova je mezi našimi klienty rostoucí poptávka řada Čechů volí tamní letiště jako začátek svých cest do zahraničí," objasnila důvody zavedení nové linky ředitelka autobusové dopravy Student Agency Ivana Kašická.

Novým spojem se z Ostravy až do Krakova cestující dostanou už od 250 korun. Klienty z Prahy nejlevnější kombinovaná jízdenka na žlutý vlak a autobusy vyjde na 440 korun, v případě cesty Brno Krakov pak na 430 korun. Klienti, kteří RegioJetem pojedou do Ostravy ze slovenských měst Vrútky, Čadca, Žilina nebo Martin, pak za jízdenku do Krakova zaplatí od 15,60 eura.

Nová linka bude zatím jezdit jako jeden pár spojů denně. Z nádraží Ostrava-Svinov bude spoj ve směru na Katovice Krakov vyjíždět každý den v 9.55 hodin. Do Katovic žlutý autobus dorazí za necelé dvě hodiny, na krakovském letišti bude ve 12.45 hodin. V opačném směru bude spoj vyrážet ve 14.15 hodin, plánovaný příjezd do Ostravy bude v 17.35 hodin.