Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno zhruba hodinu a čtvrt před půlnocí. Do záchranné akce se zapojily tři hasičské jednotky. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Frýdek-Místek a s ní dva dobrovolné hasičské sbory z Frýdku a Dobré. „Hasiči objevili při zásahu v domě mrtvé tělo seniorky, dalších osm osob, které se pravděpodobně nadýchaly kouřem, odvezly sanitky na pozorování do nemocnic. Tři desítky osob byly evakuovány, ještě v noci se však mohly vrátit domů. Škoda byla předběžně odhadnuta na jeden milion korun," upřesnil k požáru tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Hasiči dostali požár v jedenáctém patře pod kontrolu za necelou čtvrthodinu, dohašování jim zabralo téměř hodinu a půl. „Záchranáři z domu evakuovali pomocí záchranných masek tři dospělé a pět dětí, další více než dvě desítky osob opustily dům bez cizí pomoci. Také dům odvětrávali přetlakovými ventilátory. Zhruba hodinu po půlnoci se již mohli všichni obyvatelé vrátit domů," dodal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

K požáru byly vyslány výjezdové skupiny rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci z Frýdku-Místku a Nošovic. „Záchranáři ošetřovali osm pacientů, tři dospělé ve věku dvacet až sedmačtyřicet let a pět dětí v rozpětí šesti měsíců až jedenácti let. Všichni byli při vědomí a s posádkami komunikovali. Nikdo ze zasažených neutrpěl popáleniny, u sedmi osob došlo k intoxikaci zplodinami hoření," sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl s tím, že závažnost jejich stavu byla lehká až středně těžká. Po prvotním ošetření je posádky transportovaly do frýdecko-místecké nemocnice – a to na interní a dětskou ambulanci. „Sedmačtyřicetiletý muž jevil známky akutní stresové reakce; po ošetření jej zdravotníci ponechali na místě události, jeho stav nevyžadoval nemocniční léčbu," dodal Lukáš Humpl. Příčina vzniku požáru i okolnosti úmrtí starší ženy jsou v šetření Policie ČR a vyšetřovatelů Hasičského záchranného sboru Moravskoslezské­ho kraje.

„Na místě události jsou policisté společně s hasičskými experty a vyhodnocují přesné příčiny tohoto požáru," uzavřel včera po osmé hodině ranní frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.