Ve zdejším lesíku, kde „táboří“ bezdomovci, uhořel jeden z nich ve stanu. Lidé, kteří bydlí poblíž, mají ze svých obávaných „sousedů“ strach.

„V malém lesíku začal hořet stan, ve kterém nocoval jeden bezdomovec. Ten bohužel uhořel. Zasahovali tady profesionální hasiči z Frýdku-Místku a Nošovic. Vypomáhali jim i dobrovolníci z Frýdku-Místku,“ sdělil operační důstojník Hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku. Příčina požáru není zatím jasná. „Vyšetřovatel, který byl na místě, ji zatím nestanovil. Hasičské jednotky se zpátky na své základny vracely až ve dvě hodiny ráno,“ dodal operační důstojník.

Místo následně uzavřeli policisté ze speciální pořádkové jednotky z Ostravy. „Kolegové ještě v noci prováděli šetření, ve kterém pak pokračovali až do úterního dopoledne. Budou zkoumat a prověřovat všechny zajištěné stopy a poznatky k určení okolnosti a příčiny úmrtí. U zemřelého bude nařízena soudní pitva,“ prozradil frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk Tábořiště bezdomovců se nachází vlastně jen několik desítek metrů od panelových domů.

Někteří obyvatelé mají strach, co se stane příště. „Už jsou tady nejméně dva roky. Máme s nimi jen problémy. Jedná se zejména o mladé lidi, kterým se prostě nechce pracovat. Raději se povalují, kradou, popíjejí a fetují, takže po setmění tu chodí jen sebevrah. Jen těch garáží co nám tady už vykradli,“ postěžoval si na ně starší muž, který nám z obavy o svou bezpečnost raději jméno neřekl.

Další mladá žena, která v této lokalitě bydlí, redaktorovi sdělila, že sama už zaslechla několik verzí, co se v lesíku vlastně odehrálo. „Jedni říkají, že ten stan mohl chytit od cigarety. Už jsem ale taky slyšela, že si mezi sebou mohli vyřizovat účty. Třetí verze je taková, že si v tom stanu mohli něčím přitápět,“ řekla žena. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení, jelikož mohl být neznámým pachatelem spáchán přečin usmrcení z nedbalosti, za který by mu hrozil trest v odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřel okresní policejní mluvčí Starzyk.