O požáru domku se operační středisko hasičů dozvědělo 50 minut po pondělní půlnoci. Do Bělské ulice vyjela nejen jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Frýdek-Místek, ale následně i čtyři dobrovolné sbory z Paskova, Paskova-Oprechtic, Frýdku a Vratimova. Do akce se zapojili rovněž podnikoví hasiči Biocelu Paskov.

„To už hořela celá střecha i půdní prostor dvougeneračního rodinného domku o dvou podlažích a půdorysu 17×9 metrů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě hodiny. Dohašování s náročným rozebíráním i řezáním plechové střešní krytiny a dalších konstrukcí jim zabralo další tři hodiny. Pozor si museli dát na velmi nebezpečné propadávání stropů," popsal okolnosti náročného zásahu mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela s tím, že požár se obešel bez zranění.

„Jeho šest obyvatel včas opustilo dům ještě před příjezdem hasičů. Na místě požáru byl i místostarosta Paskova Zdeněk Bělík, který jim nabídl náhradní ubytování," dodal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,1 milionu korun. „Příčinou byla technická závada na domovní elektroinstalaci," uzavřel Kůdela.