Kolotoč výjezdů začal hasičům už v pátek ráno v Morávce. „Po půl deváté nám zavolali na základnu chataři a oznámili, že poblíž trafostanice je vyvrácený sloup elektrického vedení, jenž se dotýkal smrku. Tím to jiskřilo na všechny strany. Protože měli obavy, že by mohl co nevidět vzniknout požár, rozhodli se nás raději přivolat,“ potvrdil případ operační důstojník Hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku Rostislav Muroň. Protože hasiči byli na místě velice rychle, možnému vzplanutí s pomocí přivolaných elektrotechniků zabránili. „Za hodinu se vraceli zpět. Škoda tudíž nevznikla vůbec žádná,“ dodal operační důstojník Muroň.

Záchranáři si vůbec neodpočinuli ani v sobotu. „Po čtrnácté hodině jsme například vyjížděli do Vendryně, kde z vozu na silnici vytekl z proražené vany olej. Kolegové látku zlikvidovali pomocí sorbentu,“ přiblížil včera operační důstojník frýdecko-místeckých hasičů Petr Holub.

Zraněním skončil extrémní závod Katjuscha pro mladého paraglidistu. Na Javorovém vrchu u Třince nezvládl přistání s padákem a pravděpodobně zavadil o sloup vysokého napětí. Po pádu na zem byl mladík při vědomí, ale přivodil si pohmoždění páteře. Proto jej zdravotníci co nejrychleji přepravili do špitálu.

V neděli měli hasiči nahlášený požár ve Frýdku-Místku. „Krátce po sedmé hodině ranní začaly hořet kabely u šaten. Naštěstí se plameny nerozšířily i na další části objektu. Prakticky to pro kolegy skončilo samouhašením. Jen odvětrali místnost. Zpátky se vraceli po deváté hodině,“ uzavřel operační důstojník Holub. Poslední větší výjezd zaznamenali o půl čtvrté odpoledne ve Staré Vsi u Frýdlantu nad Ostravicí, kde na zem spadl drát elektrického vedení.