Po příjezdu na místo zjistili, že hoří dřevěná chatka. „Provedli průzkum, zda se v objektu nenachází osoby, a ihned zahájili hasební práce. V době příjezdu hasičů již byl požár ve třetí fázi na ploše 4krát 3 metry. Přesto se jej podařilo během půl hodiny lokalizovat," uvedl mluvčí Petr Faster.

Dodal, že hasiči profesionální jednotky ze stanice Frýdek – Místek a dobrovolní hasiči z Čeladné, Frýdlantu nad Ostravicí a Ostravice kromě hašení rozebrali dřevěné konstrukce chaty, aby nalezli případná skrytá ohniska požáru. „Během další půlhodiny se požár podařilo uhasit a chatu poničenou požárem předat majiteli."

Při požáru se nikdo nezranil, požárem vznikla škoda 50 tisíc korun. Po příčině pátrají vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR.

K druhému požáru vyjeli hasiči na Frýdecko-Místecku před 13. hodinou do areálu firmy Mayr-Melnhof Säge v Paskově. Po příjezdu nalezli požárem zasažený kolový nakladač Volvo L120E.

Jednotka ze stanice Frýdek – Místek na místě zjistila, že u požáru již zasahuje sbor podniku Biocel Paskov. Na místo přijela i dobrovolná jednotka obce Paskov.

„Při požáru nakladače došlo i k úniku provozních kapalin, který hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu a učinili další opatření k ochraně životního prostředí. Vzhledem k tomu, že hořelo v motorovém prostoru nakladače s množstvím hořlavých kapalin a maziv, podařilo se požár úplně uhasit za dvě hodiny po příjezdu jednotek na místo," uvedl Petr Faster s tím, že škoda, kterou způsobil požár na nakladači, byla majiteli vyčíslena na 1,1 milionu korun. „Příčinu zjišťují vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR. Ani u tohoto požáru nebyl nikdo zraněn ani usmrcen," konstatoval mluvčí.