V Ostravě dokonce vlivem deště a silného větru spadla část demoličního objektu v Kollárově ulici v Mariánských Horách.

Zřítila se střecha, došlo i částečnému sesunutí štítové stěny. Vzhledem k možnosti, že uvnitř mohou být lidé, zasahovali na místě záchranáři se psy vycvičenými na vyhledávání zasypaných osob. V domě totiž přespávali bezdomovci. Podezření se naštěstí nepotvrdilo.

„Hasiči zahájili průzkum a na místo povolali psovody se dvěma psy se speciálním výcvikem pro vyhledávání osob v sutinách. Jeden slouží v řadách Městské policie Ostrava a druhý v jednotce Hasičského záchranného sboru České republiky v Hlučíně. Naštěstí se obava nepotvrdila, v sutinách se nikdo nenacházel. Objekt byl posouzen statikem a předán majiteli,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Faster s tím, že svůj vliv měly vydatný déšť a silný vítr.

Ostravští hasiči zasahovali také u dalšího závažného případu, na kterém se s největší pravděpodobností podepsala bouřka.

V ulici Na Liščině začala hořet dřevěná kůlna. Na místě vyjelo hned několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. „Po příjezdu na místo zjistili, že hoří dřevěná kůlna půdorysu dvakrát osm metrů. Od majitele získali informaci, že v kůlně se nacházejí tlakové láhve. Hasiči ihned nasadili vodní proudy na likvidaci požáru a na ochlazování prostoru, ve kterém se měly lahve nacházet. Během další čtvrthodiny se jim podařilo požár lokalizovat a začali vynášet věci z kůlny. Úplně uhasit požár se podařilo v průběhu další hodiny,“ řekl Faster.

V celém Moravskoslezském kraji hasiči kvůli bouřce a silnému větrů zasahovali téměř čtyřicetkrát. Nejvíce práce měli na Bruntálsku. Jednalo se především o polámané větve a stromy, které přerušily provoz nejen na silnicích, ale také na železnici, navíc způsobily komplikace v dodávce elektrické energie. Podobné potíže se objevily i v dalších regionech.
FRÝDEK-MÍSTEK: Během bouřky hořel dřevěný altán
Patrně po úderu blesku začal během bouřky ve čtvrtek 23. června půl hodiny po půlnoci hořet dřevěný altán na ulici 28. října ve Frýdku-Místku. Na místo vyjížděly dvě hasičské jednotky. „Jednalo se o profesionální hasiče z Frýdku-Místku, kterým ještě vypomáhal dobrovolný sbor z Místku,“ upřesnil operační důstojník Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Jednotky požár zlikvidovaly asi za půl hodiny. „Nikdo nebyl zraněn. Způsobenou škodu jsme odhadli na šedesát tisíc korun,“ dodal operační důstojník s tím, že jinak jim bouřka moc práce nenadělala. „Na Frýdecko-Místecku to byl vlastně jeden takový větší výjezd, který jsme během bouřky měli. Jiné regiony na tom byly podstatně hůře,“ dodal důstojník. (sru)