"Deset hasičských jednotek se v neděli 18. července 2021 ráno zapojilo do likvidace požáru seníku v Čeladné na Frýdecko-Místecku. Událost byla na tísňovou linku hasičů ohlášena sedm minut po půl šesté ráno," uvádí mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Podívejte se na video ze zásahu hasičů

| Video: Youtube

Na místo byli vysláni hasiči ze stanic HZS MSK ve Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi postupně dobrovolné jednotky z Čeladné, Ostravice, Frýdlantu nad Ostravicí, Kunčic pod Ondřejníkem, Frenštátu pod Radhoštěm, Lhotky, Pstruží a Brušperku.

"Seník o půdorysu 35 x 35 metrů byl v době příjezdu hasičů k zásahu požárem zcela zasažen, jednotky se v první fázi soustředily na ochranu nedalekého kravína se zhruba stovkou dobytka. Nepřežilo však jedno z telat, které bylo umístěno v samostatném kotci mimo kravín," pokračuje v popisu akce mluvčí moravskoslezských hasičů. 

Zničená kontrukce střechy vše komplikovala

Zásah komplikovala ocelová konstrukce střechy, která byla žárem značně narušená a hasiči tak po dlouhou dobu nemohli bezpečně vstoupit do objektu a seno rozhrabat. Na místo byl povolán statik, práce uvnitř budou probíhat až po jeho souhlasu.

"K hašení i ochlazování bylo nasazeno několik vodních proudů, včetně přenosného monitoru. Voda byla dopravována kyvadlově cisternami z nedalekého potoka Čeladěnka, kde bylo zřízeno stanoviště se dvěma plovoucími čerpadly," 

Vyšetřovatel hasičů na místě předběžně odhadl škodu na 900 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření.