"Po 10. hodině dopolední zachvátil požár rodinný dům v obci Těrlicko na Karvinsku. Plameny, které šlehaly z oken, mají na svědomí škodu za více než čtvrt milionu korun," uvedl mluvčí krajského hasičského záchranného sboru (HZS MSK) Lukáš Popp.

Na místo události vyjely celkem čtyři jednotky hasičů. Dvě profesionální ze stanic Český Těšín a Havířov a dvě dobrovolné z obce Těrlicko a z Životic.

Zásah u tragické dopravní nehody u Lichnova na Novojičínsku v sobotu 21. listopadu 2020.
Tragická nehoda v sobotu uzavřela silnici mezi Frenštátem a Lichnovem

"Po příjezdu na místo začali hasiči ihned se třemi nasazenými vodními proudy s lokalizací a následnou likvidací požáru. Ten se podařilo dostat pod kontrolu během pár desítek minut. Hasiči museli rozebírat střechu, aby se dostali ke skrytým ohniskům. Na místě zůstala do 19:00 hodin na dohled jednotka dobrovolných hasičů z obce Těrlicko," popsal dále Popp s tím, že vyšetřování příčin požáru je nyní v dikci vyšetřovatelů HZS MSK a PČR.

I přes rychlý zásah hasičů byla předběžná škoda stanovena na 300 000 Kč. Při požáru nebyl nikdo zraněn. 

Výbuch a požár garáže

Zhruba o hodinu později zaměstnal hasiče požár požár garáže doprovázený výbuchy ve Frýdku-Místku.

"V 10:41hod byl vyhlášen poplach jednotce ze stanice profesionálních hasičů Frýdek-Místek a jejich dobrovolným kolegům ze stanice Frýdek-Místek-Frýdek. Dle informací přijatých na operační středisko krátce předtím, vyjížděli k požáru garáže, z níž se navíc ozývaly výbuchy, na ulici Palkovická," popsal mluvčí hasičů.

Zásah hasičů u střetu osobního auta a vlaku v Horních Tošanovicích, sobota 21. listopadu 2020.
Řidič škodovky na Frýdecko-Místecku vjel pod vlak. Letěl pro něj vrtulník

V garáži, která sloužila také jako dílna, hořely materiály jako pneumatiky, benzín a spreje, které způsobovaly výbuchy. Hasiči museli nasadit také výškovou techniku, protože došlo k prohoření střechy garáže.

"Dále museli násilně otevřít přilehlou garáž. Oheň se jim, i přes uskladněný velmi hořlavý materiál, podařilo zkrotit velmi rychle. Požár i přesto způsobil škodu také na střeše vedlejší garáže," uvedl dále Popp s tím, že oheň se hasičům podařilo zlikvidovat za 40 min od jeho ohlášení na operační středisko. Vyšetřovatel hasičů předběžně stanovil škodu na 150 000 Kč. Příčiny požáru zůstávají v šetření.

Požár dodávky v Ostravě

Požár dodávky po dopravní nehodě.Zdroj: HZS MSK

V sobotu hasiči zasahovali také u požáru dodávky v ostravském obvodu Mariánské Hory a Hulváky. "Po střetu dvou nákladních automobilů na ulici Výstavní se jednomu z nich vznítila celá přední část vozidla. Řidiči z obou dodávek naštěstí vyvázli bez zranění," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Popp s tím, že požár se rozšířil i do kabiny řidiče. Ten naštěstí stihl z vozidla včas vystoupit.

Zdroj: Youtube

Hasiči dostali plameny pod kontrolu během pár minut a zabránili tak dalšímu rozšíření ohně. Ten se jim podařilo zlikvidovat během následující půl hodiny. Případ si pak převzali policisté k dalšímu šetření.