Po tragické explozi kotle na tuhá paliva v Havířově-Prostřední Suché v sobotu dopoledne, o kterém Deník informoval v článku: Ženu v domě zranila exploze kotle, snacha zemřela a nočním požáru se dvěma mrtvými ve Vendryni na Třinecku, o kterém čtěte více v článku V bytovém domě v noci hořelo, asi dva mrtví, museli záchranáři zasahovat v neděli v poledne v Čeladné. 

Hořet mělo v domě v centru obce, v lokalitě za hotelem Prosper. 

K zásahu bylo společně s hasiči vysláno několik sanitek a z ostravské základny vzlétl vrtulník.

Podle informací z místa události byly z hořícího domu evakuovány děti.

„Na místě bylo našimi zdravotníky ošetřeno celkem pět lidí. Čtyři ženy ve věku mezi 22 až 70 let byly ošetřeny po nadýchání zplodin. Jejich stav není vážný. Pátým ošetřeným je sedmdesátiletý muž byl při události vážně zraněn. Utrpěl popáleniny horních končetin, hrudníku a břicha v rozsahu okolo dvaceti procent tělního povrchu. Symptomy ukazovaly rovněž na popálení dýchacích cest. Stav byl pro pacienta život ohrožující, byl proto uveden do umělého spánku a převeden na přístrojem řízenou ventilaci. Po ošetření na místě zásahu byl letecky transportován na specializované Popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," řekl Deníku mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Okolnosti vzniku požáru vyšetřují specialisté, kteří upřesní způsobenou škodu.

"Událost byla ohlášena v neděli osm minut po půl dvanácté dopoledne. Operační důstojník na místo kromě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Frýdek-Místek vyslal také dobrovolné hasiče z Čeladné a Frýdlantu nad Ostravicí. Hasiči ihned po příjezdu v dýchací technice vnikli do domu a v silně zakouřeném sklepě se jim podařilo najít zraněného muže. Toho následně zachránili ve vyváděcí masce. Muž utrpěl popáleniny a musel být letecky transportován do nemocnice. Ošetřit na místě bylo potřeba další tři osoby, které se nadýchaly kouře a byly z domu evakuovány. Zasahující jednotky po likvidaci požáru odvětraly objekt přetlakovou ventilací a vrátily se zpět na základny," informoval o zásahu mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.