"Plameny zasáhly část střechy a podkroví kůlny, ve které bylo uskladněno dřevo a seno. Hasiči k likvidaci nasadili dva vodní proudy a požár lokalizovali po dvaceti minutách od ohlášení," uvedl mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák s tím, že pro vyloučení skrytého šíření následně část střechy rozebrali a zkontrolovali termokamerou.

Požár kůlny ve Starých Hamrech.

"Vyšetřovatel určil jako příčinu vzniku požáru úder blesku, škoda je nulová," doplnil mluvčí. K události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS MSK ve Frýdku-Místku spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Staré Hamry, Ostravice a Horní Bečva.

Požár v Rychalticích.Hasiče na Frýdecko-Místku zaměstnal také požár zemědělského stroje  
Škodu za dva miliony korun způsobil sobotní večerní požár zemědělského stroje v Rychalticích. Do areálu zemědělského družstva bylo vysláno ve 20.15 hodin šest hasičských jednotek.
"Hasiči po příjezdu zjistili, že plameny zasáhly speciální samochodný aplikátor na kejdu a požár neohrožuje žádnou z budov zemědělského družstva. K likvidaci byl nasazen jeden vodní proud v dýchací technice, požár byl zcela zlikvidován pět minut před jedenadvacátou hodinou," uvedl mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.
Vyšetřovatelé hasičů na místě vyčíslili škodu na dva miliony korun. Příčina vzniku je v dalším šetření specialistů jak z řad hasičů, tak policistů.