Operační středisko mělo událost oznámenou krátce po jedenácté hodině. „Hořet začalo v osmém patře. Při požáru se zranilo celkem patnáct lidí, kteří se převážně nadýchali kouře," upřesnil tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela s tím, že hasiči zachránili 48 osob. Dalších čtyřiašedesát evakuovali.

Na místo neprodleně vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic ve Frýdku-Místku a Ostravy-Zábřehu, odkud přijel i velký evakuační autobus Irisbus. Jeho služeb využila desítka zachráněných a evakuovaných osob. Zasahovaly zde také čtyři jednotky dobrovolných hasičů – z Frýdku, Paskova, Dobré a Frýdlantu nad Ostravicí.

Hasiči dostali oheň v obývacím pokoji bytu pod kontrolu během patnácti minut, uhasili ho asi za další půlhodinu. Pak celý dům odvětrávali pomocí dvou přetlakových ventilátorů.

„Jen část zachráněných, které hasiči vyvedli, a evakuovaných, kteří vyšli ven sami, čekala na uhašení požáru v pohodlném hasičském evakuačním autobusu. Ostatní čekali venku, kde vládlo krásné jarní počasí. Se zaujetím a v družném hovoru pozorovali činnost složek integrovaného záchranného systému, případně si skočili na jedno zdravotní do nedaleké restaurace," vylíčil jejich chování na místě Petr Kůdela.

Po důkladné kontrole bytů hasiči se obyvatelé bytů začali postupně po třinácté hodině vracet do svých domovů. „Do pátého patra se dostal na rukou dvou zdatných hasičů muž. Ten chodil bosý o francouzských holích. Navíc měl zlomenu ruku, na které měl festovní sádru. Čekal na návrat v autobusu," dodal Petr Kůdela. Předběžná škoda se odhaduje na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření.