Jakub Kozák, zastupující tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů, uvedl, že událost byla na ohlášené na tísňovou linku deset minut před třetí hodinou ranní.

Operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ( HZS MSK) Kopřivnice a také dobrovolné jednotky obcí Trojanovice, Kunčice pod Ondřejníkem a Frenštát pod Radhoštěm.

Kvůli pondělnímu (10. května 2021) požáru v areálu autovrakoviště v Ostravě-Vítkovicích byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Hustý kouř byl od rána viditelný už zdaleka, a to až do odpoledne.
VIDEO: S požárem autovrakoviště v Ostravě hasiči bojovali dvanáct hodin

„Po příjezdu první jednotky na místo události byl průzkumem zjištěn plně rozvinutý požár přístřešku, osobního automobilu a střechy rodinného domu. Hasiči k likvidaci v první fázi nasadili tři vodní proudy, velitel rovněž požádal o posilové jednotky,“ sdělil Jakub Kozák a dodal, že k zásahu proto vyjely velkoobjemové cisterny Tatra ze stanice HZS MSK Nový Jičín a z dobrovolných jednotek měst Kopřivnice a Příbor.

Požár v Trojanovicích v pondělí 10. května 2021 napáchal odhadem dvoumilionovou škodu.Požár v Trojanovicích v pondělí 10. května 2021 napáchal odhadem dvoumilionovou škodu.Zdroj: HZS MSK

„Hasiči nasadili další dva proudy, požár likvidovali jak z vnějšku, tak zevnitř objektu v dýchací technice a s termokamerou. Hasit museli i drobné požáry porostu v bezprostředním okolí, kam vítr roznesl hořící materiál,“ doplnil Jakub Kozák s tím, že požár se podařilo dostat pod kontrolu deset minut po půl čtvrté, zcela zlikvidován byl za další hodinu a půl.

Ke zraněné byl lékař vysazen z vrtulníku pomocí navijáku, ten poté provedl ve spolupráci se záchranáři pozemní posádky vyšetření a ošetření dolní končetiny pacientky v rámci přednemocniční neodkladné péče.
Žena se zranila na stezce ve Štramberku. Lékaře k ní vysadili z vrtulníku

Nikdo ze dvou obyvatel domu nebyl zraněn. Na místě zůstala dobrovolná jednotka, která by měla mít dohled až do pondělního poledne.

Příčinu vzniku požáru šetří specialisté z řad hasičů i policie, výše škody byla na místě předběžně odhadnuta na dva miliony korun. (ipa)