V sobotu čtrnáct minut před sedmnáctou hodinou vyjeli hasiči ze tří ostravských stanic HZS Moravskoslezského kraje k ohlášenému požáru zemědělského objektu v obci Stará Ves nad Ondřejnicí.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o rozsáhlý požár starého kravína, ve kterém bylo nyní uskladněno velké množství sena a slámy. V téměř padesát metrů dlouhé budově bylo odhadem uskladněno přes 40 tun sena a slámy.

Vzhledem k rozsahu požárem zasaženého objektu byly na místo povolány další jednotky. „Byl vyhlášen druhý a následně třetí stupeň poplachu. V době lokalizace na místě zasahovali hasiči čtyř profesionálních stanic HZS Moravskoslezského kraje z Ostravy a patnácti jednotek sboru dobrovolných hasičů z Ostravy a okolí,“ řekl mluvčí HZS MSK Petr Faster.

Hašení hořící masy bylo v uzavřeném silně zakouřeném objektu velmi obtížné, bylo nutné hořící seno a slámu pomocí nakladače postupně dostat ven z objektu a tlející masu dohasit ne sousedním poli. Krátce před dvacátou hodinou se zasahujícím jednotkám podařilo zabránit dalšímu šíření požáru na dosud nezasažený materiál a byly zahájeny práce na úplné likvidaci požáru.

„Hasiči s velkým nasazením zasahovali jak venku ze střechy, tak uvnitř hořícího objektu. Po dlouhém boji se jim podařilo požár hodinu po půlnoci úplně zlikvidovat. Jednotky byly odeslány na své základny a na místě byly ponechány dvě jednotky sboru dobrovolných hasičů, které dohašovaly tlející seno a slámu vyvezenou na sousední pole,“ upřesnil Faster.

V neděli krátce po sedmé hodině ranní byl zásah ukončen a objekt byl předán majiteli. „Příčinu požáru v tuto chvíli zjišťují vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR. Předběžně již mohli vyloučit závadu na elektroinstalaci, neboť do objektu nebyla elektřina přivedena. Je pravděpodobné, že možnou příčinou byla manipulace s otevřeným ohněm, objekt měl totiž rozbitá okna a nebylo obtížné do něj volně vstoupit,“ dodal Faster.

Škodu způsobenou požárem majitel objektu vyčíslil na 1 milion korun. Při požáru nebyl nikdo usmrcen ani zraněn.

Kam dál? Policie chytla žháře, jenž na Ostravsku zapálil rodinný domek