"Příjezd byl velmi komplikovaný díky povětrnostním podmínkám. Zledovatělý povrch příjezdové komunikaci museli hasiči nechat posypat sypačem SÚS Bílá," informoval mluvčí moravskoslezského hasičského sboru Petr Faster.

Jak dále uvedl době v době příjezdu prvních jednotek byla požárem zasažena střecha koliby a celé patro pod ní. "Průzkum hořícího objektu byl velmi ztížen silným zakouřením. Hasiči zahájili hasební práce a práce na odvětrání podstřešních prostor koliby. Na místo se dostavili i pracovníci Horské služby Beskydy s terénním automobilem a pomáhali hasičům dopravovat na místo technické prostředky pro zásah," dodal mluvčí.

Podle jeho slov na místě zasahovali profesionální hasiči HZS Moravskoslezského kraje, stanice Frýdek Místek a dobrovolní hasiči jednotek sboru dobrovolných hasičů Staré Hamry, Frýdlant nad Ostravicí a Ostravice a hasiči z Čeladné. Při dopravě dýchací techniky a dalších technických prostředků pomáhali i záchranáři z Horské služby Beskydy se svým terénním automobilem.

"Hasiči s pomocí termokamery provedli průzkum v hořícím objektu. Žádné živé osoby v něm nenašli. Lokalizovat požár se jim podařilo krátce po páté hodině, zcela ho uhasili minutu před půl sedmou večer. Do štědrodenního rána na místě hlídkoval sbor dobrovolných hasičů z Čeladné. Škoda způsobená požárem byla majitelem a vyšetřovateli hasičů a Policie ČR vyčíslena na 1 milion korun. Nikdo nebyl zraněn ani usmrcen," řekl závěrem Petr Faster.