„Pacientka utrpěla při požáru rozsáhlé popáleniny na 80 až 90 procentech těla - na zádech, hrudníku, krku, horních i dolních končetinách, zasažen byl také obličej a dýchací cesty,“ řekl mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl s tím že lékařka na místě ženě provedla intubaci a připojila ji k umělé plicní ventilaci. „Záchranáři pak zraněné zajistili dva žilní vstupy, začali podávat léky a infuzní roztoky a také ošetřovat popálené plochy,“ informoval dále mluvčí.

Ženu v kritickém stavu na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě přepravil vrtulník letecké záchranné služby. „Už krátce po startu stroje však došlo k selhání krevního oběhu a zástavě srdce. Žena musela být posádkou resuscitována,“ dodal Lukáš Humpl.

Přestože se podle jeho slov leteckým záchranářům podařilo obnovit srdeční činnost, bylo to pouze na přechodnou dobu. Ještě během letu nastala další zástava oběhu.

"Snaha o záchranu života pacientky pokračovala. Byla přepravena na urgentní příjem fakultní nemocnice, kde přes veškeré oživovací pokusy rozsáhlým zraněním podlehla,“ uvedl Humpl.

Během týdne je to na Frýdecko-Místecku již druhý požár s tragickými následky. Více zde: Bezdomovec zřejmě uhořel