Díky rychlému zásahu hasičů byl uchráněn sousední dřevěný rodinný domek za dva miliony korun. Požár se obešel bez zranění, příčiny jeho vzniku jsou v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pátek po půl čtvrté ranní. Do beskydských kopců ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Třinec, společně s ní čtyři jednotky dobrovolných hasičů - Dolní Lomná, Bystřice, Jablunkov a Mosty u Jablunkova.

„Hořela dvoupodlažní kamenná a cihlová hospodářská budova o půdorysu 13 krát 10 metrů s podkrovím, která sloužila mj. jako stolařská dílna s nástroji, skladiště pro dřevo a seno a další účely,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu a čtvrt. Podařilo se jim uchránit před ohněm sousední obývanou roubenku, žár na ní pouze poničil okenní tabulky a okapové svody.

„Kvůli velkému množství sutin a obtížnému přístupu bylo po domluvě s majiteli rozhodnuto o kontrolovaném dohoření ohněm zničeného objektu. Na místě zůstali minimálně během pátečního odpoledne místní dobrovolní hasiči,“ doplnil mluvčí hasičů.

Ilustrační foto
Hasiči upozorňují na nebezpečí pyrotechniky