"Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut před sedmnáctou hodinou. K zásahu byly postupně vyslány jednotky ze stanic HZS MSK Frýdek-Místek, Nošovice, Ostrava-Jih a Ostrava-Fifejdy, podnikoví hasiči firmy Lenzing Biocel Paskov a dobrovolní hasiči obcí Žabeň, Frýdek-Místek, Paskov, Brušperk, Krmelín, Sedliště a Vratimov," komentoval zásah mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Jak dále uvedl, po jejich příjezdu na místo události už byla požárem zasažena celá střecha objektu o půdorysu přibližně 50 x 15 metrů. 

Takto se sucho odráží na české krajině
Experti varují: Česko se otepluje dvakrát rychleji, než je světový průměr

V přízemí se nacházela autodílna, patro sloužilo jako prostor pro ubytování. "Hasiči v dýchací technice nasadili k likvidaci čtyři vodní proudy vnitřkem objektu, pomáhali s vyklízením hořlavých předmětů z prostor autoservisu a rovněž před požárem chránili přilehlý vedlejší objekt. S hašením a rozebíráním vnějšího pláště střechy vydatně pomáhala výšková technika," popsal Kozák.

Na potoce Olešná bylo zřízeno čerpací stanoviště, cisterny jezdily pro vodu rovněž do areálu firmy Lenzing Biocel. Pro rychlou výměnu lahví se vzduchem v dýchacích přístrojích byl na místě protiplynový automobil.

"Zásah komplikovalo velmi silné zakouření v podkroví, hasiči využívali termokamery a trhacími háky rozebírali konstrukce podhledů tak, aby se dostali ke všem možným ohniskům a zabránili tak dalšímu šíření," dodal dále s tím, že požár se podařilo lokalizovat deset minut před dvacátou hodinou.

Historická lokomotiva Velký Bejček.
Oblaka páry, pak nádhera. Lidé v regionu stavěli podél tratě, jel Velký bejček

"Až do rána na místě zůstala na dohled místní jednotka, svými cisternami je v noci doplňovali hasiči z Paskova a Krmelína. Příčina vzniku požáru je v šetření, škoda přesáhne dle předběžných odhadů milion korun," uvedl závěrem mluvčí hasičů.