„Na místo byla vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Novém Jičíně a s ní šest jednotek dobrovolných hasičů z obcí Tichá, Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnice, Kozlovice, Trojanovice a Kunčice pod Odřejníkem,“ sdělil Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS MSK a dodal, že celkem zasahovalo u požáru 55 hasičů.

Oheň zachvátil dům šestinásobného vítěze rallye Paříž-Dakar Karla Lopraise, který byl v domě společně s manželkou a synem. Ten také zavolal jako první na tísňovou linku hasičů. Živel zachvátil dřevěný přístavek s krbem, jež sloužil nejen jako rekreační místo, ale také garáž pro vozidlo Škoda Octavia. „Při rychlém příjezdu první jednotky již hořel přístavek a jeho střecha se propadla dovnitř. Zasažena byla také sedlová střecha nového rodinného domku, který měl zhruba pět let po kolaudaci,“ popsal situaci po příjezdu hasičů Petr Kůdela.

Snaha hasičských jednotek se upřela na obytnou část domu, která zatím nebyla ohněm zasažená. To se jim také z velké části podařilo, neboť se zde dostal pouze kouř a vlivem horka byla poškozena jen koupelna v podkroví. Hasiči měli živel po čtyřiceti minutách pod kontrolou, další dvě a půl hodiny objekt dohašovali. Neštěstí si nevyžádalo žádné zranění, pouze majitelce domku se udělalo nevolno a byla na místě ošetřena.

Přestože oheň nezachvátil obytnou část domu, celková škoda se počítá na čtyři miliony korun. Kromě přístavku plamenům neuniklo také osobní vozidlo, střecha domu či obložení a vybavení koupelny. Co požár zapříčinilo se nyní zkoumá. „Vyšetřovatel HZS MSK stanovil dvě možné verze vzniku požáru, technickou závadu na elektroinstalaci a nedbalost v důsledku používání krbu přístavku,“ dodal tiskový mluvčí Kůdela.