Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Frýdek-Místek, doplnili je i dobrovolní hasiči z Frýdku a Paskova. Při příjezdu na místo požáru zpozorovali hustý kouř z bytu v 7. nadzemním podlaží.

Po schodišti proto rozvinuli hadicové vedení a za pomoci jednoho vodního proudu se dali do boje s ohněm. Ten se jim podařilo dostat pod kontrolu během deseti minut, dalších 10 minut jim trvala celková likvidace, během které použili hasiči i termokameru na vyhledávání skrytých ohnisek.

Ilustrační foto.
Pokus o vraždu v Třinci. Obviněný si myslel, že mu kolega ukradl mobil

„Následně byla nasazena přetlaková ventilace, kterou se podařilo odvětrat zakouřené prostory. Hasiči také za pomoci automobilového žebříku vnikli do bytu nad místem požáru, aby provedli kontrolu, zda se požár nebo kouř nedostal do dalších prostor a neohrožuje tak nikoho na životě. V bytě nalezli pouze papouška, ale i ten byl v pořádku,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Luká Popp.

Zdroj: Youtube

Příčina vzniku požáru je v šetření vyšetřovatelů, byt nebyl vybaven hlásičem požáru, který mohl případně předejít ke vzniku škody, která se v tomto případě, dle odhadu, vyšplhala předběžně na 800 tisíc korun.