Předběžná škoda je odhadnuta na více než jeden milion korun, i když se hasičům podařilo zachránit část inventáře zámku. Informoval o tom mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že příčina vzniku požáru, který se obešel bez zranění, je zatím v šetření.

Požárem poškozená střecha.

Operační středisko hasičů se o požáru valbové střechy dvoupodlažního zámku s půdním prostorem ve tvaru písmene „U" dozvědělo před půl šestou ráno. Na místo vyjely dvě jednotky HZS MSK ze stanic v Nošovicích a Frýdku-Místku, společně s nimi pět jednotek dobrovolných hasičů – Dolní Tošanovice, Dolní Domaslavice, Hnojník, Vyšní Lhoty a Dobratice.

„Hasiči dostali oheň pod kontrolu během hodiny a půl, půldruhé hodiny jim zabralo i dohašování s rozebíráním poničené střešní konstrukce s pálenými taškami. Při hašení jim pomáhala výšková technika – automobilový žebřík AŽ 37 Mercedes ze stanice ve Frýdku-Místku a automobilová plošina AP 30 Econic ze stanice v Nošovicích," řekl mluvčí.

Hasičům se podle něj podařilo uchránit během zásahu část cenného inventáře zámku – nábytek, obrazy, koberce a další starožitnosti vynášeli ven, těžší kusy zakrývali uvnitř plachtami. „V deset hodin dopoledne jsou jednotky hasičů z Dolních Tošanovic a Hnojníku na místě, stejně jako vyšetřovatelé z HZS MSK," dodal Petr Kůdela.