Tři jednotky hasičů jej zlikvidovaly rekordně rychle, během zásahu však objevili lidské tělo. Příčina vzniku požáru a úmrtí člověka je nyní v šetření vyšetřovatelů HZS MSK a Policie ČR.
Operační středisko hasičů bylo o požáru přívěsu nedaleko ulice Na Náhonu informováno ve čtvrtek po 15. hodině. Na místo ihned vyjely dvě ostravské jednotky HZS Moravskoslezského kraje ze stanic Přívoz a Fifejdy, společně s nimi pak jednotka dobrovolných hasičů z Radvanic.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za pouhých sedm minut a dohašení jim zabralo dalších 20 minut. Škoda na zánovním přívěsu, který oheň zcela zničil, byla nulová.
Horší je uhořelý člověk, patrně se jednalo o osobu bez domova. „Bohužel jde již o druhý letošní případ úmrtí v Moravskoslezském kraji, související s požárem. První oběť jsme objevili při nedělním ranním požáru dřevěné boudy a plechového přístavku v Hukvaldech, místní částí Dolní Sklenov,“ připomněl nedělní případ z Frýdecko-Místecka mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.
Za loňský rok evidují hasiči celkem 26 úmrtí při požárech v Moravskoslezském kraji. Vysoké číslo oproti předchozím letům bylo ovlivněno srpnovým požárem bytu v panelovém domě v Bohumíně, který si vyžádal celkem 11 obětí.