Lidé oznámili požár chvíli po půlnoci. Na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči. „Svědkyně zavolala na tísňovou linku hasičů zhruba čtvrt hodiny po pondělní půlnoci. K hájence byla ihned vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Havířově a dvě dobrovolné jednotky – z Šenova a Ostravy-Radvanic. Při příjezdu hasičů byl celý přízemní objekt v plamenech a už se jej nepodařilo zachránit. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 1,5 milionu korun. Požár se obešel bez zranění,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Hájenka hořela velmi rychle. „Při příjezdu k hájence, která již byla celá v plamenech, museli hasiči odklidit spadlé elektrické vedení pod napětím a do příjezdu havarijní čety rozvodných závodů ohraničit dráty výstražnou páskou. Oheň dostali pod kontrolu během deseti minut. Hasili pomocí čtyř vodních proudů ze tří stran hořícího objektu. Z ohně vytáhli celkem šest tlakových lahví, tři na oxid uhličitý a tři na propan-butan. Také museli zbourat pomocí proudnic nebezpečný cihlový komín. Dvě jednotky odjely na své základny kolem půl třetí, šenovští hasiči zde zůstali na kontrolu požářiště do čtvrté hodiny ranní,“ doplnil Kůdela.

Příčina požáru zatím potvrzena nebyla. Vyšetřuje se verze v souvislosti s večerní bouřkou, technická závada nebo i žhářství. „O příčině vůbec nic nevím. vše se teprve vyšetřuje. Nemáme ani žádné podezření. Neměli jsem tady s nikým problémy. Dochází tady pouze mládež z nedalekého šumbarského sídliště,“ řekl předseda mysliveckého sdružení Bohuslav Muras, který je současně ředitelem Městské policie v sousedním Havířově.