"Událost byla na tísňovou linku oznámena dvě minuty před půl druhou v noci ze soboty na neděli. Na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Paskov, Brušperk a Frýdek," upřesnil pro Deník v neděli ráno mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. 

Otužilci pro Ukrajinu. Zájmový spolek Zimní koupelníci Horní Bludovice uspořádali akci, jejiž součástí byla finanční sbírka na pomoc běžencům z Ukrajiny, 19. března 2022 v Lučině.
Nejdříve hymna, pak šli do ledové vody Žermanické přehrady, pomohli tak Ukrajině

Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že plameny zasáhly dva osobní automobily, další dva byly poškozeny sálavým teplem. Hasiči k likvidaci nasadili dva vodní proudy v dýchací technice. Požár se podařilo lokalizovat už osm minut po příjezdu první jednotky k zásahu, za dalších necelých čtyřicet minut byl zcela zlikvidován.

"Hasiči provedli závěrečný průzkum termokamerou, vyšetřovatel na místě předběžně odhadl škodu na 150 tisíc korun. Příčina vzniku je v šetření," dodal mluvčí hasič.